Izobraževanje bo potekalo 6. marca od 13:00 – 15:00 v Kovačnici v Kranju. Več informacij o izobraževanju in prijavnico lahko najdete na tej povezavi in v vabilu, ki je dostopno na dnu novice.
Izobraževanja za uvajanje ukrepov trajnostne mobilnosti lahko pomembno prispevajo k trajnostnemu poročanju podjetij v skladu z Direktivo o poročanju o trajnostnosti podjetij (CSRD).
Trajnostni prihod na delo prinaša številne koristi, ki segajo preko zgolj varovanja okolja. Z zmanjšanjem potrebe po parkirnih mestih se lahko znižajo stroški vzdrževanja parkirišč, prihranjen prostor pa se lahko nameni širjenju podjetja ali izboljšanju delovnega okolja.
Zaposleni, ki se na delo vozijo s sopotništvom, pogosto razvijejo boljše medosebne odnose, kar prispeva k boljšemu vzdušju in sodelovanju v ekipi. Aktivne oblike prihoda, kot sta kolesarjenje in hoja, dokazano izboljšujejo zdravje zaposlenih, kar vodi v manj bolniških odsotnosti in večjo produktivnost. Poleg tega trajnostni način prihoda na delo zmanjšuje stres in povečuje zadovoljstvo zaposlenih, kar prispeva k njihovemu splošnemu dobremu počutju in večji pripadnosti podjetju.
Izobraževanje je organizirano v sklopu projekta Trajnostno na delo: za čistejši zrak z uvajanjem ukrepov trajnostne mobilnosti v podjetjih in ustanovah, ki ga financira Eko sklad in Ministrstvo za okolje, podnebje in prostor.